לצאת מאזור הנוחות

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

בחוץ הולך להיות סוער בסופשבוע אז לכולנו יהיה שפע של זמן להתכרבל במיטה לחשוב ולחלום וזו הזדמנות מצוינת להבין ולהכיר את “נפלאות אזור הנוחות” ואיך ולמה כדאי לצאת ממנו. אז רוצו להביא שוקו חם, תדליקו תנור תכינו מחברת ועט (תצטרכו בהמשך, היום יש הפעלה) ויוצאים לדרך.

“אזור הנוחות” שלנו הוא סוג של שמורת טבע שאנחנו יוצרים לעצמנו בראש, “אזור הנוחות” הוא הגדרה כללית למקומות בם אנחנו חשים בטוחים, מוגנים ובעיקר מוקפים בשגרה, רוטינה ללא זעזועים או שינויים מיוחדים. “אזור הנוחות” או שמע נכון לקרוא לזה “אזורי הנוחות” הם מעגלים מעגלים שלכאורה מגינים עלינו מפני הלא נודע, מפני “החס וחלילה לעשות צעד קדימה” השתגעת? “לוותר על בשביל”… “להחליף את עבור”? מה פתאום.
אני טוב לי פה בתוך המעגל המוכר והחמים ובאימאשך עזוב אותי.

אנחנו מייצרים לעצמנו “אזורי נוחות” בכל מקום, העיקר שכשנגיע נרגיש בטוחים, בבית, בעבודה, במערכות היחסים, בגישה אל הבוס, בשיח עם הבן/בת זוג, בדינמיקה עם החמות, בהחלטות ואיפה לא. בכל מקום בחרנו לצייר עיגול גדול, לקפוץ פנימה לצבוע בצבע האהוב ו… זהו. שקט וטוב לנו.
באמת?

לא נמאס לך לפעמים מהעיגול? לא בך לך קצת מלבן? מעוין? אולי חלון חדש, החלפת צבע? אולי לצאת לרגע לפגוש אנשים חדשים (ולהחליף עבודה), אולי לקפוץ לים (ולהתחיל לעשות ספורט)? אולי פשוט לצאת למקומות חדשים ונפלאים?

אז זהו, רובנו ניזונים מהביטחון שבשגרה (שגרה זה רע?) לא בהכרח, יש שגרה טובה שעושה לנו סדר, שקט, אבל “שגרה של וויתורים”, הדחקות, דחיות, ביטול עצמי, הרגל (טוב ככה זה כבר המון שנים אז למה לשנות?…) זו כבר שגרע! (ולא שגרה). שינוי נתפס כפחד וזה כל כך מיותר!

לצאת מאזור הנוחות יכול להיות מהלך מדהים, ממלא ומספק. ליצור שינוי אינו בהכרח רק שינוי חומרי (להחליף סוף סוף רכב), למרות שזו גם דרך לאושר מסוים, לאפשר לעצמכם לצאת מאזור הנוחות ולבצע שינוי זה לבצע תהליך עמוק, פנימי, מעצים. זה לצאת לתהליך שייקח אתכם מנקודה A, לנקודה B.
וזה ממש, אבל ממש לא אמור לקרות דווקא שרע. למה לא לצאת מאזור הנוחות ולעשות שינוי דווקא כשטוב? הרי כשטוב לנו אנחנו חזקים מנטלית, מאושרים יותר, זו הזדמנות מדהימה ליישם שינוי אחד (נומר: סוף סוף לשפץ את הבית, להפסיק לעשן, לצאת לטיול שחלמתי שנים), בדיוק מהמקום שטוב לי ואני מאושר, לקחת את הכלים הללו לוותר רק על המוכר והרגיל ולעשות את השינוי!

ובעיקר להתנתק מהמשוואה הזו של “חיובי או שלילי”. לא הכל בחיים חייב לעמוד למבחן של חיוב או שלילה. לא כל החלטה היא בהכרח נכונה אבל עצם ההחלטה היא הדבר הנכון! (הפעולה, האקטיביות, המחשבה צעד קדימה).

אז רגע לפני שיעורי הבית שהבטחתי בואו רגע נסכם.

“אזור הנוחות” הוא טוב כל עוד הוא לא הרגל מקבע.
שינוי, פריצה, הגשמה עצמית, הגשמה של חלום, כל מה שעשוי לגרום לכם לצאת מאזור השינוי המוכר יכול להיות הזדמנות מופלאה, צעד מרגש ומספק.
אפשר לצאת בצעדים קטנים ומדודים, אפשר ללכת על “כל הקופה” הכל אישי והכל מקובל, אין דרך אחת לצאת מאזור הנוחות. אבל להישאר במעגל הזה כי התרגלנו? כי ככה זה היה תמיד אז למה לשנות? זה רבותי להחמיץ ובגדול!

ועכשיו לשיעורים שלכם ואם בא לכם אתם מוזמנים גם לשתף פה על הקיר ואם יהיו פה סיפורים מרתקים יש מצב שמשהו אפילו יזכה לאיזה פינוק וצ’ופר מיוחד על “היציאה שלו מאזור הנוחות”.

בואו תרשמו 3 שינויים (אמיתיים ומשמעותיים) שעשיתם לאחרונה?
בואו רשמו 3 שינויים שהייתם רוצים לעשות!

ועכשיו, נסו לעצום עיניים, לדמיין את החוויה, את הרגע הזה של השינוי, לחוות את מה שקורה לכם שם ביום של השינוי… ביום המאושר בחייכם!

שבת של חום, אהבה ותובנות.
ואם בא לכם למחוק קצת עיגולים ולברוח מאזור נוחות זה או אחר
אני פה ואשמח להנחות, להדריך ולצעוד אתכם את כל הדרך!
באהבה גדי.

הירשמו לניוזלטר

קבלו עדכונים ומאמרים ישירות למייל שלכם!

מוזמנים לחקור עוד

אימון מנטלי לספורטאים ומצבי משבר

לעשות.

אודות

שמי גדי דקל, מאמן מנטלי לספורטאים ולהתמודדות עם משברים, בעשרים וחמש השנים האחרונות אני עוסק באימון, ניהול, שיווק והפקה של אירועים תוך התמקדות באירועי ספורט, ליווי ספורטאים, קידום פרויקטים ויזמות בספורט.

תחומי פעילות העולם המנטלי ועולם הספורט

רשתות חברתיות

פוסטים אחרונים

דילוג לתוכן